Sparta Rotterdam F1 (bvo) - Drechtstreek E3 (mix) : 1 - 3
Dinsdagavond waren we uitgenodigd door de Sparta jeugdopleiding, die bekend staat als een van de beste van Nederland.
We waren we op tijd in Rotterdam, ondanks de file, rond het tijdstip van 17.15 uur. De locatie zag er perfect uit en we hadden een grote eigen kleedkamer. De grasmat was ideaal en er was heel wat publiek.
Omdat E3 veel wedstrijden moet spelen in deze weken, was er besloten een mix te maken en een aantal spelers rust te geven. Deze spelers spelen dan weer een extra wedstrijd in het aankomende weekend. Want aanstaande donderdag staat de wedstrijd uit tegen Emma op het programma (die dinsdagavond 2-2 hebben gespeeld tegen IFC uit).
De start van de Sparta jeugd was fel en met een vervelende wind en supersnel gras was het hard werken. Vooral Thijs en de lat hielpen ons door de eerste periode heen. Nadat de storm een beetje was gaan liggen, kregen we steeds meer overhand. We wonnen nu de duels en door verzorgd voetbal van onze kant ontstonden er ook een aantal kansen. Leuk om te zien was, dat er een aantal voetballers van Sparta en trainers o.a. Aad de Mos bleven kijken naar de beide teams. Het was Stijn die na een snelle voortzetting werd weggestuurd door Wessel en de bal keurig in de hoek liet binnen schuiven , 0-1 ruststand. Tijd om even bij te komen. Een aantal spelers zaten er behoorlijk doorheen. Omdat dit team niet elke week in deze samenstelling speelt, vallen er soms gaten die moesten worden dichtgelopen en dat was flink aanpoten. Na de rust hadden wij nu de wind mee aan onze kant . Opnieuw was het Sparta die het tempo nog maar eens een versnelling hoger had ingezet en volkomen verdiend de 1-1 inschoot.
Toch was dat doelpunt eigenlijk het laatste kruit wat ze verschoten. Wij gingen berekend spelen en zochten goed de duels op en bleven beter tussen de ruimtes lopen. Daardoor werden zij gedwongen te openen en zo veroverden wij veel ballen, die wij (nu wij op stoom waren) goed wisten uit te spelen. Uiteindelijk scoorde Max twee doelpunten, die werden voorbereid door het winnen van duels en het snel uitspelen via de combinaties.
Prima resultaat voor het team en de investering in tijd en de herhalingsoefeningen gaan we steeds meer terugzien in de prestaties. Trots en met een nieuwe uitnodiging voor een oefenwedstrijd tegen een E team van Sparta bij de voorbereiding voor het nieuwe seizoen op zak, verlieten we Rotterdam en gingen moe maar voldaan naar huis. Wat de uitslag ook was geweest, het spelen tegen deze tegenstanders blijft een prachtige leerervaring .
Dank aan de jeugdopleiding van Sparta voor hun uitstekende ontvangst en uiteraard ook dank aan onze gastspelers.
Marcel ter Stege Meer foto's van Marko Vis staan in het fotoboek. 
| 
|